תמונות וסרטונים מעולם הרחיפה אבל לא רק 😉

כשהנוסע שלך הוא גם עורך וידאו מקצועי, זה מה שיוצא אחר כך! תודה לכרמי על הסרטון המדהים, היה כיף לרחף איתך! 
חברים, מי שמעוניין, ניתן לפנות לכרמי ולקבל סרטון ערוך יפה של הטיסה שלכם. לפרטים: carmipearl@gmail.com  או ב 058-4612650. 

זה טים, אחד מטייסי האקרובטיקה הטובים בעולם, במהלך אימון נחיתת דיוק מתוך ספירלת קרקע. על סרטון זה נאמר "אל תנסו את זה בבית"! ולראייה, אפילו טים מתאמן מעל מים למקרה שמשהו ישתבש בדרך. המילה "ספירלה" מתארת מצב שהטייס והמצנח עם הפנים לכוון הקרקע (או המים) וכתוצאה מכך הוא יורד למטה במהירות אדירה שמלווה בכוחות כבידה (כח G, כמו שיש במטוס קרב או אפילו ברכבת הרים במהלך שינוי כיוון חד). 

לכל טייס מצנחים יש את ההעדפות שלו בנוגע לרחיפה. אנחנו בכנפיים מצנחי רחיפה הכי אוהבים טיסות שקיעה בנתניה וארסוף. במהלך עונת הקיץ בארץ יש לא מעט ימים שאפשר לרחף עד השקיעה ואף מעבר לכך, וזה פשוט תענוג צרוף. הנוף המרהיב וחגיגה של צבעים מכיוון הים, ורצף של אנשים בטיילת של נתניה שמתפעלים מהנוף וגם מהרחיפות של ברי המזל היושבים במצנחי הרחיפה. צירפנו לכם סרטון קצרצר מיום בלתי נשכח שכזה. 

מצנח רחיפה ממונע רגלי, או בשמו המקוצר ממ"ר. המצנח עצמו דומה למדי אולם שיטת הרחיפה שונה לגמרי. בעוד שלממ"ר יש מנוע שבאמצעותו ניתן להתקדם קדימה ולצבור גובה, מצנח רחיפה לא ממונע משתמש בזרמי האוויר על מנת לרחף. על כן, במרבית המקרים ממ"רים ירחפו במקומות ובזמנים שונים מאשר אנשי מצנחי הרחיפה הלא ממונע. לעומת זאת, בעלי המנוע יכולים לרחף בגובה נמוך על פני מרחק רב מבלי לדאוג ל'עילוי' ומבלי לדאוג לשדות נחיתה פוטנציאליים.

כשמחליטים ללמוד לרחף ועושים קורס מצנחי רחיפה, לפני שתעלו לאוויר תצטרכו לתרגל שעות רבות על יבש – "שליטה קרקעית". למה בעצם? כי זה כיף גדול! למעשה המטרה היא להעיף מצנח מאד גדול באמצעות הידיים והגוף שלנו. שליטה טובה במצנח על הקרקע מדמה למעשה את תהליך ההמראה, ומורידה משמעותית את הסיכון שמשהו ישתבש במהלך ההמראה. אנחנו בכנפיים מצנחי רחיפה פשוט מכורים למשחק הקרקעי והבונוס שלנו זה שיש לנו המראות מאד יפות ובטוחות!

טייס הצוות שלנו ממריא עם מצנח זוגי בהר תבור לטיסת חוויה 🙂

he_ILעִבְרִית