כנפיים מצנחי רחיפה

מצנחי רחיפה בצפון (בהרים)

רחיפה במצנח רחיפה זוגי עם מדריך בהרי הצפון היא חוויה מדהימה וחד פעמית. משבי הרוח זורמים במעלה ההר יקחו אתכם בתנועה סיבובית למעלה אל החופש. בגובה 1,000 מטרים מעל פני הים הנוף עוצר נשימה והשקט מפתיע לטובה. בשונה מצניחה חופשית רחיפה במצנח מביאה אתה שקט שלווה ורוגע בשילוב עם נופים מזווית שלא ידעתם. אז תתחילו לתכנן את הרחיפה הבאה שלכם בהרי הצפון.

מצנחי רחיפה בהרי הצפון

רחיפה במצנח רחיפה בצפון הארץ

לרחיפה בהרים יש קסם מיוחד. אם ראיתם פעם קבוצה של חסידות מרחפות ללא מאמץ באמצעות זרמי אוויר חם, אז טייסי מצנחי רחיפה בהרים יעשו את אותו הדבר או לפחות ינסו. לכן בשונה מטיסה בנתניה, הטיסה בהרי הצפון למעשה מאתגרת ומצריכה מאמץ מנטלי ולוגיסטי. כאשר מוצאים זרם אוויר חם ננסה לטפס איתו למעלה בתנועה סיבובית. אוקיי, טיפסנו למעלה עד שהגענו ל'תקרה'. מה עושים עכשיו? עכשיו אנחנו נצא ל'גלייד', נבחר את כיוון ההתקדמות שלנו ונגלוש אליו בקו ישר. נבחר את הקו שלדעתנו יניב סיכוי מרבי להיתקל בטרמיקות נוספות. ככל שנצליח נהנה מטיסה ארוכה יותר ומהנה יותר. שיא העולם ברחיפה ללא מנוע עובר את ה – 700 קילומטרים. חשוב להבין שאם לא הערכנו נכון את התנאים לרחיפה ואין טרמיקות, יתכן שהרחיפה תהיה קצרה מן הצפוי. אם קראתם עד לכאן אתם בטח מתים לדעת איך זה מרגיש "לתרמל" כמו נשר! אז צרו קשר וקבעו לכם פגישה אישית עם השמיים! 
בחודשי החורף, משטר הרוחות משתנה והרוח בדרך כלל תהיה מזרחית (בקיץ הרוח יותר מערבית). ברוח מזרחית, האתרים האידאליים לביצוע רחיפה זוגית הינם אתר הגלבוע – כתף שאול ואתר רחיפה אשר נמצא בישוב שרונה ליד יבניאל. ברוח מערבית האתרים האידאליים לרחיפה בהרים הינם מבוא חמה בדרום רמת הגולן והר תבור.

מחיר של מצנחי רחיפה בצפון

מחיר לאדם לרחיפה עם מדריך בהרים הוא 550 ש"ח. ניתן לקבל צילום של הרחיפה בתוספת של 100 ש"ח. 

המלצות על מצנחי רחיפה בצפון הארץ איתנו

שאלות ותשובות - מצנחי רחיפה בצפון

רחיפה בהרים דורשת תכנון מראש. בודקים לפי התחזית מה האתר רחיפה האידאלי ומהי השעה שנפגשים. נשתדל להשאיר רכב אחד באזור הנחיתה לצרכי איסוף לאחר הרחיפה. עולים לעמדה, ואם התנאים לרחף כבר מתקיימים אז המדריך יכין את הציוד, יערוך תדריך לנוסע, ירתום את הנוסע לציוד וימריא. 

בהחלט. מגבלת גיל – מעל גיל 6. מגבלת משקל – עד 100 ק"ג. 
מגבלה רפואית – יש להיוועץ עם רופא ועם המדריך עוד בשיחת הטלפון. 

גם בקיץ יש להגיע עם לבוש מלא וחם. יש להגיע עם נעלי ספורט סגורות. להגיע עם שיער אסוף, מכנסיים וללא תכשיטים. 

עם סיום הרחיפה המדריך ימסור לכם את כרטיס הזכרון של המצלמה ומתאם שבעזרתו תוכלו להעביר את הקבצים לטלפון שלכם. יש להגיע עם טלפון חכם ושטח אחסון פנוי.

בחודשי הקיץ נרחף בעיקר באתרים 'הר תבור' ו'מבוא חמה' בדרום רמת הגולן.
בחודשי החורף נרחף בעיקר בכתף שאול, גלבוע ובאתר שרונה בקרבת הכנרת. המדריך ימסור לכם את נקודות הציון שבהן ניפגש יום לפני הרחיפה.

לא. בכל רחיפה במצנח זוגי יהיה מדריך ונוסע. באופן כללי, בתחומי הרחיפה השונים לא ניתן לעלות לאוויר שני נוסעים ומדריך.

בא לך לרחף?

מלא את הפרטים וניצור איתך קשר בהקדם!